مجموعه مقالات کاربرد GIS در مدیریت و برنامه ریزی شهری

 به ویژه در دهه‌های اخیر که با مهاجرت روستاییان،‌ شهرهای بزرگ و کوچک با رشد و گسترش بی‌رویه مواجه گردیده‌اند، مدیریت مسائل شهری پیچیده‌تر شده است. یکپارچه‌سازی خدمات شهری از مهمترین دستاوردهای GIS شهری می‌باشد که با ایجاد زیرساخت‌های IT به همراه نهادینه نمودن طرحهای شهری و مدیریت املاک، موجبات شفاف‌سازی، یکسان‌سازی و تسهیل خدمات به کلیه شهروندان را فراهم خواهد کرد و گامی خواهد بود در راستای رسیدن به سیستم مدیریت اطلاعات (MIS) شهری و پشتیبانی تصمیم‌گیری (DSS) مدیران ارشد شهری که می‌تواند به عنوان ابزاری نوین و توانمند در اختیار مدیریت بهتر شهر قرار گرفته و بهبود ارتباط نهادهای دولتی و خصوصی با یکدیگر را موجب شود.

خوشبختانه احساس نیاز جدی و درک پیش نیازهای فرآیند توسعه‌ی پایدار توسط مدیران و نخبگان کشور، ضرورت استفاده از GIS برای تصمیم‌‌سازی‌های بهینه را، بیش از پیش آشکار ساخته است.

 در لینک زیر  بیش از 90 مقاله علمی و پژوهشی در زمینه‌های بسیار متنوع کاربرد GIS، از داخل و خارج کشور که در  اولین همایش ملی GIS شهری ارائه شده است را جهت استفاده شما  علاقه مندان به سیستم های اطلاعات جغرافیایی ارائه کرده ایم.

مجموعه مقالات اولین همایش ملی GIS شهری 

/ 1 نظر / 17 بازدید
سارا شکری

عزیزکم شبپور اوج دانش قله های معرفت با تی تی و فی فی سردادن و های های هور هوی کردن در عالم مدیر و مدبر بودن خیالی بیش نیست.